Předpremiéra filmu "Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho" s debatou režiséra

Mladý finský režisér Juho Kuosmanen přijede do Prahy představit svůj celovečerní debut Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, na festivalu v Cannes 2016 oceněný jako nejlepší film sekce Un Certain Regard.

Ve středu 15. března režisér film od 18.30 osobně uvede Juho Kuosmanen svůj film na veřejné předpremiéře a následné debatě s diváky v pražském kině Pilotů.

Akci připravil distribuční label KVIFF Distribution ve spolupráci s projektem Cinergy Praha, který setkání se zajímavými filmovými tvůrci pořádá v průběhu celého roku. Moderování debaty, během které se diváci dozvědí zajímavosti o vzniku filmu, pozadí jeho uvedení na festivalu v Cannes i více o režisérově předešlé tvorbě, se ujme festivalová dramaturgyně Louise H. Johansen. 

- Debata proběhne pouze v anglickém jazyce. Film bude promítán s českými a anglickými titulky. 
- Předprodej vstupenek probíhá na pokladně Kino Pilotů (Donská 168/19, Praha - Vršovice, tramvaj č. 4, 22 - zastávka Krymská).

- Do běžné distribuce vstupuje Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho 16. března pod distribučním labelem KVIFF Distribution.Další ročník Fresh Film Festu se neuskuteční

S lítostí oznamujeme, že další vydání mezinárodního festivalu Fresh Film Fest bylo zrušeno, na konci léta se festival již neuskuteční.

Celý článek
Rúnar Rúnarsson přijíždí na Cinergy

Dalším hostem projektu Cinergy ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek
Franz Rodenkirchen představí svou studii „Je možné psát film?“

15.prosince od 17:00 v Klubu Městské knihovny v Praze bude přednášet německý script consultant o tom, zda a jak je možné v dnešní době psát scénáře, psát film, který nemá být dialogovým divadlem ani literaturou.

Celý článek
Cinergy s Tomaszem Wasilewskim

Jeden z nejvýraznějších mladých polských tvůrců současnosti režisér a scenárista Tomasz Wasilewski se vrací do Čech v rámci projektu Cinergy.

Celý článek
Claire Denis v Praze!

Dalším hostem pravidelných filmových lekcí, přednášek a workshopů Cinergy Prague bude francouzská režisérka a scénáristka Claire Denis. 29. 9. od 16:00 v Kině 35 ve Francouzském institutu se odehraje její veřejná master-class moderovaná filmovým publicistou Pavlem Sladkým.

Celý článek