Cinergy s Götzem Spielmannem

Rakouský filmař a pedagog přijíždí do Prahy osobně uvést svůj film Odplata v rámci festivalu Das Filmfest. Při této příležitosti proběhne také masterclass, jenž poskytne vhled do režijní a scénáristické dílny významného evropského filmaře, kterého je možné řadit po bok Michaela Hanekeho či Ulricha Seidla.

Götz Spielmann přijíždí do Prahy uvést svůj FILM ODPLATA (2008) v rámci program TOP 10 letošního Das FilmFestu.

Götz Spielmann (1961, Vídeň) získal první ocenění za své snímky už v osmdesátých letech dvacátého století během studií na Vídeňské filmové akademii. Poté, co v roce 1991 dostal jeho film Der Nachbar (Soused) několik cen na festivalu v San Sebastiánu, se Spielmann na několik let odmlčel. Jeho návrat k filmové tvorbě byl však nadmíru úspěšný – jak Die Fremde (Cizinka, 1999), tak kontroverzní, sexuálně explicitní drama Antares (2004) byly za Rakousko nominovány na Oscara. Odplata je první film, který Götz Spielmann realizoval ve vlastní nezávislé produkční společnosti Spielmannfilm.

Cílem masterclassu je nejen rozšíření si obzoru v rámci současné rakouské kinematografie na příkladu žánrového evropského filmu, ale především vhled do režijní a scénáristické dílny režiséra, kterého je možné řadit po bok Michaela Hanekeho či Ulricha Seidla. V diskuzi s děkanem FAMU bude Götz Spielmann odpovídat a rozebírat své filmy a metody psaní scénáře.

 

23. 10. / 17:30 – 19:30/ FAMU – kino/ Projekce filmu Odplata

24. 10. / 16:30 – 18:00/ Rakouské kulturní fórum v Praze/ Masterclass s Götzem Spielmannem

Vstup na projekci na FAMU a na Master Class je zdarma.

Více informací na facebook.com/CinergyPraha

Partneři:

Loga: MKČR, FAMU, DAS FILM FEST, RAKOUSKÉ KULTURNÍ FORUM, FRESH FILMS


/// Více informací na cinergy.cz ///

Cinergy Praha je edukativní platforma pro rozvoj talentu a znalostí začínajících filmařů i filmových nadšenců bez tvůrčí ambice, skrze sérii pravidelných diskusních panelů a přednášek tematický souvisejících s tvorbou či prací pozvaného zahraničního filmového tvůrce.

Celý článek
CInergy o alternativním vzdělávání

Super 16 je přední dánská alternativní filmová škola, která vznikla téměř před dvaceti lety a jejímž hlavním specifikem je, že byla založena a je organizována samotnými studenty. Jaké jsou výhody tohoto vzdělávacího modelu? Jak je škola financována? Jak je možné zajistit kontinuitu takového projektu? A jaké je to být sám zodpovědný za své vzdělávání a vzdělávání svých spolužáků? O tom přijedou…

Celý článek
Cinergy s Kevinem B Lee

Prvním letošním hostem Cinergy bude mezinárodně uznávaný kritik, filmový video-esejista a filmař Kevin B. Lee. Americký tvůrce označovaný za “krále video-esejí” pravidelně přispívá do časopisů a portálů The New York Times, Sight & Sound, Slate nebo Indiewire. Za svůj vytvořil přes 360 video-esejí, které zkoumají klíčové aspekty vybraných snímků či charakteristiky filmové tvorby jednotlivých…

Celý článek
Cinergy Skype s Joachimem Trierem

Dalším tvůrcem, kterému se v rámci Cinergy budeme věnovat, je norský režisér Joachim Trier. Autor ceněných snímků Repríza, Oslo, 31. august a Hlasitější než bomby, nyní slaví úspěch se snímkem Thelma.

Celý článek
Cinergy s Rúnarem Rúnarssonem

Dalším hostem edukační platformy CINERGY ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek