/// Více informací na cinergy.cz ///

Cinergy Praha je edukativní platforma pro rozvoj talentu a znalostí začínajících filmařů i filmových nadšenců bez tvůrčí ambice, skrze sérii pravidelných diskusních panelů a přednášek tematický souvisejících s tvorbou či prací pozvaného zahraničního filmového tvůrce.

Celý článek
CInergy o alternativním vzdělávání

Super 16 je přední dánská alternativní filmová škola, která vznikla téměř před dvaceti lety a jejímž hlavním specifikem je, že byla založena a je organizována samotnými studenty. Jaké jsou výhody tohoto vzdělávacího modelu? Jak je škola financována? Jak je možné zajistit kontinuitu takového projektu? A jaké je to být sám zodpovědný za své vzdělávání a vzdělávání svých spolužáků? O tom přijedou…

Celý článek
Cinergy s Kevinem B Lee

Prvním letošním hostem Cinergy bude mezinárodně uznávaný kritik, filmový video-esejista a filmař Kevin B. Lee. Americký tvůrce označovaný za “krále video-esejí” pravidelně přispívá do časopisů a portálů The New York Times, Sight & Sound, Slate nebo Indiewire. Za svůj vytvořil přes 360 video-esejí, které zkoumají klíčové aspekty vybraných snímků či charakteristiky filmové tvorby jednotlivých…

Celý článek
Cinergy Skype s Joachimem Trierem

Dalším tvůrcem, kterému se v rámci Cinergy budeme věnovat, je norský režisér Joachim Trier. Autor ceněných snímků Repríza, Oslo, 31. august a Hlasitější než bomby, nyní slaví úspěch se snímkem Thelma.

Celý článek
Cinergy s Rúnarem Rúnarssonem

Dalším hostem edukační platformy CINERGY ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek
Cinergy s Juho Kuosmanenem

Mladý finský režisér Juho Kuosmanen přijede do Prahy představit svůj celovečerní debut Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, na festivalu v Cannes 2016 oceněný jako nejlepší film sekce Un Certain Regard. Ve středu 15. března režisér film od 18.30 osobně uvede na veřejné předpremiéře a následné debatě s diváky v pražském kině Pilotů.

Celý článek
Cinergy s Franzem Rodenkirchenem

Franz Rodenkirchen se pokouší napomoci scenáristům nalézt to podstatné, na co by se měli při psaní scénáře zaměřit, a to zejména s ohledem na vnitřní faktory, jako je umělecký a narativní obsah, nikoli na vnější faktory, jako jsou rigidní pravidla definující dobrý či špatný scénář, komerční tlaky, divácký vkus či kasovní úspěch.

Celý článek
Cinergy s Tomaszem Wasilewskim

Jeden z nejvýraznějších mladých polských tvůrců současnosti režisér a scenárista Tomasz Wasilewski se vrací do Čech v rámci projektu Cinergy.

Celý článek
Cinergy s mladými filmaři z Německa a Rakouska

Během konání DAS FILMFESTU 2016 uvede projekt Cinergy debatu s mladými filmaři z Německa a Rakouska - Carlem Gerberem ("24 týdnů), Danielem Hoeslem ("WINWIN") a Aronem Lehmannem ("Kohlhaas aneb O přiměřenosti prostředků"). Debata o cestě z filmové školy na festivaly.

Celý článek
Cinergy s Claire Denis

Francouzská režisérka a scénaristka Claire Denis je dalším hostem v sérii filmových lekcí edukativního projektu Cinergy v Praze. Její veřejná Master Class moderovaná filmovým publicistou Pavlem Sladkým proběhne 29.9. od 16:00 v Kině 35 ve Francouzském institutu.

Celý článek
Cinergy s Duanem Hopkinsem

Režisér, scenárista, producent a výtvarník Duane Hopkins, zástupce nové vlny inovativních britských filmařů je dalším hostem v sérii filmových lekcí edukativního projektu Cinergy.

Celý článek
Cinergy s Yvesem Capem

Oceňovaný a uznávaný belgický kameraman Yves Cape navštíví Prahu, aby se s diváky podělil o své zkušenosti za kamerou v rámci dvouhodinového veřejného Master Classu. Ten proběhne 25. listopadu od 17:30 hodin v malém sále kina Světozor, je zdarma a v anglickém jazyce. Na MasterClass navazuje od 20:30 exkluzivní možnost vidět snímek Chronic.

Celý článek
Cinergy s Götzem Spielmannem

Rakouský filmař a pedagog přijíždí do Prahy osobně uvést svůj film Odplata v rámci festivalu Das Filmfest. Při této příležitosti proběhne také masterclass, jenž poskytne vhled do režijní a scénáristické dílny významného evropského filmaře, kterého je možné řadit po bok Michaela Hanekeho či Ulricha Seidla.

Celý článek
Cinergy s Eskilem Vogtem

Zveme vás na Master Class norského režiséra a scenáristy Eskila Vogta, který se bude konat 28. května od 18 hodin v Malém sále Kina Světozor.

Celý článek
Cinergy: Corneliu Porumboiu

Masterclass s režisérem Corneliem Porumboiu (*1975), oporu současné Rumunské nové vlny.

Celý článek
Master Class: Kris Kelly

ČTVRTEK 15:00 SVĚTOZOR MALÝ SÁL

Celý článek
Master Class : Monika Willi

PÁTEK 13:30 SVĚTOZOR MALÝ SÁL

Celý článek
Master Class : Pia Marais

SOBOTA 14:00 SVĚTOZOR MALÝ SÁL

Celý článek
Master Class: Dom Rotheroe

NEDĚLE 14:30 SVĚTOZOR MALÝ SÁL

Celý článek
Master class: Martin De Thurah

Jeden z předních a významných tvůrců videoklipů současnosti a výběr části jeho uhrančivé a fascinujíce práce. Jemné příběhy, působivé visuály, atmosférická práce s kamerou, pastelové barvy, fotogeničtí hrdinové, často děti v hlavních rolích, často lidé či předměty křehce levitující... James Blake, Fever Ray, Röyksopp.

Celý článek
Masterclass s Christofferem Boem

Přijďte na přednášku jednoho z letošních porotců, významného dánského filmaře Christoffera Boea na FAMU, která je součástí jeho Fresh retrospektivy.

Celý článek
Master class: Jody Lee Lipes

Film Martha Marcy May Marlene vyhrál v loňském roce cenu pro nejlepšího režiséra na festivalu v Sundance. Na Fresh Film Festu budeme promítat jak tento film, tak se budete moct potkat i s kameramanem Jody Lee Lipesem, který zasedne v porotě Fresh Generation a zároveň předá své zkušenosti v rámci masterclassu.      

Celý článek
Master class: Angela Schanelec

Přední představitelka Berlínské školy, německá herečka a režisérka Angelou Schanelec, který poodhalí své filmařské inspirace a postupy.

Celý článek