Vítězové 8. ročníku Fresh Film Festu

Podívejte se, kdo si letos z Prahy odváží ocenění za nejlepší filmy. Představujeme vám vítěze 8. ročníku mezinárodního filmového festivalu studentských filmů a debutů, Fresh Film Fest.

Fresh Generation

Porota Fresh Generation ve složení Stéphane Arnoux, Benedek Fliegauf a Evgeny Gusyatinskiy zvolili jako vítěze sekce prvních a druhých celovečerních filmů snímek:

Jess + Moss / Jess + Moss

Zdůvodnění poroty: Oceňujeme vytříbenou rekonstrukci lidské paměti a výjimečnou atmosféru vytvořenou emotivními a poetickými obrazy.

Porota ve složení Ana Agopian, Robert Sedláček a Paulo Furtado zvolila nejlepší film mezinárodní soutěže hraných a dokumentárních filmů. Stal se jím snímek:

Jáma / Pit-hole

Zdůvodnění poroty: V souvislosti s tímto filmem bychom rádi parafrázovali Milana Kunderu, který říká: Dobrý příběh umožňuje divákovi dívat se na svět a smát se i nejvážnějším věcem jako Bůh.

Dálkový hovor / Long Distance Call

Zdůvodnění poroty: Vynikající scénář, který poukazuje na hlubokou znalost lidské povahy. Tento snímek dosahuje maximálního účinku na minimálním prostoru a pouze s jedním hercem.

Porota Theatre Optique ve složení Jakub Dvorský, Katarzyna Kozyra a Ülo Pikkov udělila Cenu za nejlepší animovaný a experimentální film snímku:

Toulavý dům plný ptačí vodyWanderend Haus voll Vogelwasser

Zdůvodnění poroty: Oceňujeme snímek za za srdečný a osobní přístup, vynikající zvuk a osobitou uměleckou stránku.

Život je pes / Life Is a Bitch

Zdůvodnění poroty: Jedinečný a svěží styl a humor.

Porota Fresh Czech  ve složení Petra Hůlová, Tobiáš Jirous a Pavel Göbl udělila cenu nejlepšímu českému studentskému snímku:

Příznaky / Symptoms

Zdůvodnění poroty: Řemeslně zvládnutý sevřený film se závažným neokázalým tématem, výbornými hereckými výkony, dobře napsaným scénářem, vypointovanými dialogy a dobrým použitím hudby.

Cena diváků

Návštěvníci letošního ročníku Fresh Film Festu se rozhodli ocenit snímek:

Transfer / Transfer


Další ročník Fresh Film Festu se neuskuteční

S lítostí oznamujeme, že další vydání mezinárodního festivalu Fresh Film Fest bylo zrušeno, na konci léta se festival již neuskuteční.

Celý článek
Rúnar Rúnarsson přijíždí na Cinergy

Dalším hostem projektu Cinergy ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek
Předpremiéra filmu

Mladý finský režisér Juho Kuosmanen přijede do Prahy představit svůj celovečerní debut Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, na festivalu v Cannes 2016 oceněný jako nejlepší film sekce Un Certain Regard.

Celý článek
Franz Rodenkirchen představí svou studii „Je možné psát film?“

15.prosince od 17:00 v Klubu Městské knihovny v Praze bude přednášet německý script consultant o tom, zda a jak je možné v dnešní době psát scénáře, psát film, který nemá být dialogovým divadlem ani literaturou.

Celý článek
Cinergy s Tomaszem Wasilewskim

Jeden z nejvýraznějších mladých polských tvůrců současnosti režisér a scenárista Tomasz Wasilewski se vrací do Čech v rámci projektu Cinergy.

Celý článek