Cinergy s mladými filmaři z Německa a Rakouska

Během konání DAS FILMFESTU 2016 uvede projekt Cinergy debatu s mladými filmaři z Německa a Rakouska - Carlem Gerberem ("24 týdnů), Danielem Hoeslem ("WINWIN") a Aronem Lehmannem ("Kohlhaas aneb O přiměřenosti prostředků"). Debata o cestě z filmové školy na festivaly.

Daniel Hoesl, narozen 1982 v St. Pöltenu, studoval v Salcburku, Vídni a na pražské FAMU. Pracoval jako asistent režie s Ulrichem Seidlem na jeho trilogie Ráj a také s Michaelem Glawoggerem. Jeho celovečerní debut „Soldate Jeannette“ (2013) měl světovou premiéru v soutěži na filmovém festivalu Sundance a získal Tiger Award v Rotterdamu. I v svém druhém celovečerním filmu WINWIN se zaměřil na hodnotu a cenu peněz. Oba celovečerní filmy produkoval v kolektivu jménem „European Film Conspiracy.

Po civilní službě absolvoval Carl Gerber praxi v Mnichově u největší synchronizační firmy Německa (FFS) a u dalších produkčních firem. Roku 2007 se dostal na studium scenáristiky v Ludwigsburgu, kde realizoval celou řadu krátkých filmů, jako scénárista a/nebo jako režisér. Jeho scénář k snímku 24 týdnů (24 Wochen, 2016) získal celou řadu ocenění. Snímek měl premiéru na Berlinale 2016, kde byl jediným německým příspěvkem v hlavní soutěži festivalu Berlinale.

Aron Lehmann experimentuje s filmem od svých 12 let. V Berlíně nejprve sbíral zkušenosti u různých filmových produkcí, poté se úspěšně přihlásil na filmovou školu HFF Potsdam Babelsberg (Konrad Wolf). Během studia realizoval několik oceňených krátkých filmů, debutoval na mnichovském festivalu v roce 2012 snímkem Kohlhaas aneb O přiměřenosti prostředků, který se vzápětí stal festivalovou událostí roku. Film o točení filmu objel téměř všechny německé festivaly a získal množství cen, vděčně ho přijalo i publikum. V roce 2016 měl premiéru jeho již třetí snímek „Poslední svině“.


/// Více informací na cinergy.cz ///

Cinergy Praha je edukativní platforma pro rozvoj talentu a znalostí začínajících filmařů i filmových nadšenců bez tvůrčí ambice, skrze sérii pravidelných diskusních panelů a přednášek tematický souvisejících s tvorbou či prací pozvaného zahraničního filmového tvůrce.

Celý článek
CInergy o alternativním vzdělávání

Super 16 je přední dánská alternativní filmová škola, která vznikla téměř před dvaceti lety a jejímž hlavním specifikem je, že byla založena a je organizována samotnými studenty. Jaké jsou výhody tohoto vzdělávacího modelu? Jak je škola financována? Jak je možné zajistit kontinuitu takového projektu? A jaké je to být sám zodpovědný za své vzdělávání a vzdělávání svých spolužáků? O tom přijedou…

Celý článek
Cinergy s Kevinem B Lee

Prvním letošním hostem Cinergy bude mezinárodně uznávaný kritik, filmový video-esejista a filmař Kevin B. Lee. Americký tvůrce označovaný za “krále video-esejí” pravidelně přispívá do časopisů a portálů The New York Times, Sight & Sound, Slate nebo Indiewire. Za svůj vytvořil přes 360 video-esejí, které zkoumají klíčové aspekty vybraných snímků či charakteristiky filmové tvorby jednotlivých…

Celý článek
Cinergy Skype s Joachimem Trierem

Dalším tvůrcem, kterému se v rámci Cinergy budeme věnovat, je norský režisér Joachim Trier. Autor ceněných snímků Repríza, Oslo, 31. august a Hlasitější než bomby, nyní slaví úspěch se snímkem Thelma.

Celý článek
Cinergy s Rúnarem Rúnarssonem

Dalším hostem edukační platformy CINERGY ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek