Předpremiéra filmu "Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho" s debatou režiséra

Mladý finský režisér Juho Kuosmanen přijede do Prahy představit svůj celovečerní debut Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, na festivalu v Cannes 2016 oceněný jako nejlepší film sekce Un Certain Regard.

Ve středu 15. března režisér film od 18.30 osobně uvede Juho Kuosmanen svůj film na veřejné předpremiéře a následné debatě s diváky v pražském kině Pilotů.

Akci připravil distribuční label KVIFF Distribution ve spolupráci s projektem Cinergy Praha, který setkání se zajímavými filmovými tvůrci pořádá v průběhu celého roku. Moderování debaty, během které se diváci dozvědí zajímavosti o vzniku filmu, pozadí jeho uvedení na festivalu v Cannes i více o režisérově předešlé tvorbě, se ujme festivalová dramaturgyně Louise H. Johansen. 

- Debata proběhne pouze v anglickém jazyce. Film bude promítán s českými a anglickými titulky. 
- Předprodej vstupenek probíhá na pokladně Kino Pilotů (Donská 168/19, Praha - Vršovice, tramvaj č. 4, 22 - zastávka Krymská).

- Do běžné distribuce vstupuje Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho 16. března pod distribučním labelem KVIFF Distribution.Franz Rodenkirchen představí svou studii „Je možné psát film?“

15.prosince od 17:00 v Klubu Městské knihovny v Praze bude přednášet německý script consultant o tom, zda a jak je možné v dnešní době psát scénáře, psát film, který nemá být dialogovým divadlem ani literaturou.

Celý článek
Cinergy s Tomaszem Wasilewskim

Jeden z nejvýraznějších mladých polských tvůrců současnosti režisér a scenárista Tomasz Wasilewski se vrací do Čech v rámci projektu Cinergy.

Celý článek
Claire Denis v Praze!

Dalším hostem pravidelných filmových lekcí, přednášek a workshopů Cinergy Prague bude francouzská režisérka a scénáristka Claire Denis. 29. 9. od 16:00 v Kině 35 ve Francouzském institutu se odehraje její veřejná master-class moderovaná filmovým publicistou Pavlem Sladkým.

Celý článek
Cinergy s Duanem Hopkinsem na téma vizuální vyprávění

Přijďte na další filmovou lekci ze série Cinergy, které proběhne 28. 4. 2016 od 18:00 v kině Světozor. V rámci programy budeme také promítat všechny dosavadní filmy našeho hosta Duana Hopkinse.  

Celý článek
Cinergy s Yvesem Capem

Oceňovaný a uznávaný belgický kameraman Yves Cape navštíví Prahu, aby se s diváky podělil o své zkušenosti za kamerou v rámci dvouhodinového veřejného Master Classu. Ten proběhne 25. listopadu od 17:30 hodin v malém sále kina Světozor, je zdarma a v anglickém jazyce. Na MasterClass navazuje od 20:30 exkluzivní možnost vidět snímek Chronic.

Celý článek
Cinergy s Götzem Spielmannem

Rakouský filmař a pedagog přijíždí do Prahy osobně uvést svůj film Odplata v rámci festivalu Das Filmfest. Při této příležitosti proběhne také masterclass, jenž poskytne vhled do režijní a scénáristické dílny významného evropského filmaře, kterého je možné řadit po bok Michaela Hanekeho či Ulricha Seidla.

Celý článek