Fresh Film Fest zná své vítěze

Hlavní cenu festivalu si odváží francouzské drama Apači, debut francouzského režiséra Thierryho de Perettiho. „Na snímku obdivujeme, jak dokáže zviditelnit i to, co zůstává pod povrchem. Díky běžnému příběhu se ukáže skutečná tragédie, kterou sdílejí oběti, pachatelé a nakonec i my,“ zdůvodnila své jednomyslné rozhodnutí porota. Do českých kin přijde snímek na podzim.

Zvláštní uznání v sekci Fresh Generation získal americký snímek Schovejte si své úsměvy, který režíroval Daniel Patrick Carbone.

V sekci Konfrontace vybrala mezinárodní porota v kategorii hraných filmů argentinský snímek Klisny a papoušci režisérky Natalie Garagioly. V kategorii dokumentů zvítězil rumunský snímek RIO 2016 režisérky Bianky Rotaru. Zvláštní uznání získal český dokument Tomáše Polenského Ponorná řeka didaktiky.

Vítězem sekce Theatre Optique, mezinárodní soutěže studentské animované a experimentální tvorby, se stal německý snímek Tangram režisérky Kathariny Huber. Zvláštní uznání poroty si odnáší slovenský animovaný film Pandy režiséra Matúše Vizára.

Cenu diváků si odnesl americký film Coldwater ze sekce Fresh Generation. Režisér Vincent Grashaw si cenu převzal osobně během zakončovacího ceremoniálu.

 


Další ročník Fresh Film Festu se neuskuteční

S lítostí oznamujeme, že další vydání mezinárodního festivalu Fresh Film Fest bylo zrušeno, na konci léta se festival již neuskuteční.

Celý článek
Rúnar Rúnarsson přijíždí na Cinergy

Dalším hostem projektu Cinergy ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek
Předpremiéra filmu

Mladý finský režisér Juho Kuosmanen přijede do Prahy představit svůj celovečerní debut Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, na festivalu v Cannes 2016 oceněný jako nejlepší film sekce Un Certain Regard.

Celý článek
Franz Rodenkirchen představí svou studii „Je možné psát film?“

15.prosince od 17:00 v Klubu Městské knihovny v Praze bude přednášet německý script consultant o tom, zda a jak je možné v dnešní době psát scénáře, psát film, který nemá být dialogovým divadlem ani literaturou.

Celý článek
Cinergy s Tomaszem Wasilewskim

Jeden z nejvýraznějších mladých polských tvůrců současnosti režisér a scenárista Tomasz Wasilewski se vrací do Čech v rámci projektu Cinergy.

Celý článek