Gratulujeme vítězi národního kola Nisi Masa Script Contestu

Gratulujeme vítězce českého národního kola scenáristické soutěže, studentce brněnské JAMU, Tereze Semotamové, která se svým scénářem "Tak dobrou" postupuje do mezinárodního kola soutěže. O výherci rozhodovala porota ve složení Darina Křivánková (Reflex), Saša Michailidis (Radio 1), Radka Weiserová a Kamila Hlochová (Fresh Film Fest).

V dalším kole soutěže vybere mezinárodní porota  25 scénářů, jejichž autoři se zúčastní European Short Pitch, intenzivního scenáristického workshopu. Ten se skládá ze dvou částí. První část se bude odehrávat 10.- 15. ledna 2011 v Moulin d´Ande-Ceci(Francie). Autoři při ní budou mít příležitost pracovat na svých scénářích s minimálně pěti odbornými lektory. V druhé části se v březnu příštího roku setkají v Bukurešti (Rumunsko) s výrobci, producenty a distributory.

V letošním roce se koná  scenáristická soutěž European Script Contest organizovaná evropskou sítí NISI MASA již podeváté. V České republice se již potřetí na organizaci soutěže podílel Fresh Film Fest.


Další ročník Fresh Film Festu se neuskuteční

S lítostí oznamujeme, že další vydání mezinárodního festivalu Fresh Film Fest bylo zrušeno, na konci léta se festival již neuskuteční.

Celý článek
Rúnar Rúnarsson přijíždí na Cinergy

Dalším hostem projektu Cinergy ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek
Předpremiéra filmu

Mladý finský režisér Juho Kuosmanen přijede do Prahy představit svůj celovečerní debut Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, na festivalu v Cannes 2016 oceněný jako nejlepší film sekce Un Certain Regard.

Celý článek
Franz Rodenkirchen představí svou studii „Je možné psát film?“

15.prosince od 17:00 v Klubu Městské knihovny v Praze bude přednášet německý script consultant o tom, zda a jak je možné v dnešní době psát scénáře, psát film, který nemá být dialogovým divadlem ani literaturou.

Celý článek
Cinergy s Tomaszem Wasilewskim

Jeden z nejvýraznějších mladých polských tvůrců současnosti režisér a scenárista Tomasz Wasilewski se vrací do Čech v rámci projektu Cinergy.

Celý článek