FFF startuje filmové procházky ve městech, tentokrát i na kolech

Zahajujeme v Praze letošní sérii filmových procházek nazvanou Fresh Film Walk. Promítání krátkých filmů nejčastěji na fasády budov začíná už 27. června v devět hodin večer na Kampě.

Filmový projekt tzv. Walků je zasazen do architektonicky zajímavých míst, kromě večerní procházky v atraktivních lokalitách historických center českých měst nabízí zajímavý filmový program. V průběhu každé filmové procházky probíhají zpravidla tři zastávky, k vidění jsou studentské filmy, jež byly součástí programu předchozích ročníků Fresh Film Festu. Program je každoročně doplněn tvorbou již renomovaného umělce, v minulých letech to byl například filmový debut Petra Nikla Mozartovo Requiem či studentské filmy Tomáše Vorla. První Fresh Film Walk proběhne v sobotu 26. června v rámci festivalu United Islands. V devět hodin začne projekcemi na hradební stěnu Sovových mlýnů na Kampě, dále povede přes Střelecký ostrov až na třetí zastávku, která bude u Výstavní síně Mánes na Žofíně.

Letos si budou moci vychutnat filmové zážitky z potemnělých center českých měst i ti, kteří jezdí po městech na kolech. První Fresh Film Ride se uskuteční už druhou červencovou sobotu a to za doprovodu „cyklo hudebníku“ z USA. Ti svá turné absolvují výhradně na kolech a v České republice zastaví právě v rámci svého Bicycle Music Festival Tour.

TERMÍNY FRESH FILM WALKS A FRESH FILM RIDES V PRAZE

  • 26. 6. Fresh Film Walk - start 21 hodin Kampa (hradební zeď Sovových mlýnů), dále pak Střelecký ostrov (budova SK Start), poslední zastávka na Žofíně u Výstavní síně Mánes, v rámci festivalu United Islands
  • 10. 7. Fresh Film Ride – start  21 hodin na piazzetě Národního divadla, Národní tř., Praha 1
  • 20. 7. Fresh Film Walk – start 22 hodin u Žižkovské televizní věže, Mahlerovy sady, Praha 3
  • 17. 8. Fresh Film Walk – start 22 hodin u Karlova mostu, U Lužického semináře, Prah a 1
  • 7. 9. Fresh Fi lm Walk – start  21 hodin u Žižkovské televizní věže, Mahlerovy sady, Praha 3

Již brzy oznámíme přesná místa, časy a termíny FFWalků v těchto městech: Brno, Pardubice, České Budějovice, Opava, Šumperk


Další ročník Fresh Film Festu se neuskuteční

S lítostí oznamujeme, že další vydání mezinárodního festivalu Fresh Film Fest bylo zrušeno, na konci léta se festival již neuskuteční.

Celý článek
Rúnar Rúnarsson přijíždí na Cinergy

Dalším hostem projektu Cinergy ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek
Předpremiéra filmu

Mladý finský režisér Juho Kuosmanen přijede do Prahy představit svůj celovečerní debut Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, na festivalu v Cannes 2016 oceněný jako nejlepší film sekce Un Certain Regard.

Celý článek
Franz Rodenkirchen představí svou studii „Je možné psát film?“

15.prosince od 17:00 v Klubu Městské knihovny v Praze bude přednášet německý script consultant o tom, zda a jak je možné v dnešní době psát scénáře, psát film, který nemá být dialogovým divadlem ani literaturou.

Celý článek
Cinergy s Tomaszem Wasilewskim

Jeden z nejvýraznějších mladých polských tvůrců současnosti režisér a scenárista Tomasz Wasilewski se vrací do Čech v rámci projektu Cinergy.

Celý článek