Call for scripts 2010

Fresh Film Fest je členskou organizací sítě podporující krátký film a mladé tvůrce NISI MASA. Mezi další členské země patří Albanie, Rakousko, Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Maďarsko, Itálie, Kosovo, Lucembursko, Makedonie, Holandsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Turecko. Díky tomuto členství se mohou zájemci z České republiky zapojit do soutěže o nejlepší evropský scénář na krátký film.

Tématem letošního kola soutěže je LIBOVOLNÉ. Účastníci musí být ve věku 18 – 28 let(ke dni deadlinu). Scénář musí být originím dílem autora a nesmí přesahovat 20.000 znaků (včetně interpunkčních znamének a mezer).

Porota v národním kole do 5.9.2010 vybere 1-3 scénáře, které postoupí do mezinárodního kola. Mezinárodní porota následně vybere 25 scénářů, jejichž autoři se zúčastní European Short Pitch, intenzivního scénáristického workshopu. Ten se skládá ze dvou částí. První část se bude odehrávat 10.- 15. Ledna 2011 v Moulin d´Ande-Ceci(Francie). Autoři při ní budou mít příležitost pracovat na svých scénářích s minimálně pěti odbornými lektory. V druhé části se setkají s výrobci, producenty a distributory(místo i čas bude upřesněn).

Členové poroty národního kola v letošním roce budou mimo jiné i Darina Křivánková (Reflex) a Saša Michailidis (Rádio 1).

Deadline pro zasílání scénářů: 31. července 2010

V prvním kole zasílejte scénáře (včetně vyplněného přihlašovacího formuláře) v českém jazyce na email: scriptcontest@freshfilmfest.net a na adresu:

Fresh Films
Kubelíkova 27
130 00 Praha 3

Bude-li vaše práce vybrána do dalšího kola, musí být přeložena do anglického jazyka, aby mohla být posouzena mezinárodní porotou. Znalost anglického jazyka sice není podmínkou, ale všechna další jednání a kola budou probíhat na mezinárodním poli, kdy je angličtina univerzálním dorozumívacím jazykem.

Více informací na www.nisimasa.com

Soubory ke stažení


Další ročník Fresh Film Festu se neuskuteční

S lítostí oznamujeme, že další vydání mezinárodního festivalu Fresh Film Fest bylo zrušeno, na konci léta se festival již neuskuteční.

Celý článek
Rúnar Rúnarsson přijíždí na Cinergy

Dalším hostem projektu Cinergy ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek
Předpremiéra filmu

Mladý finský režisér Juho Kuosmanen přijede do Prahy představit svůj celovečerní debut Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, na festivalu v Cannes 2016 oceněný jako nejlepší film sekce Un Certain Regard.

Celý článek
Franz Rodenkirchen představí svou studii „Je možné psát film?“

15.prosince od 17:00 v Klubu Městské knihovny v Praze bude přednášet německý script consultant o tom, zda a jak je možné v dnešní době psát scénáře, psát film, který nemá být dialogovým divadlem ani literaturou.

Celý článek
Cinergy s Tomaszem Wasilewskim

Jeden z nejvýraznějších mladých polských tvůrců současnosti režisér a scenárista Tomasz Wasilewski se vrací do Čech v rámci projektu Cinergy.

Celý článek