Master class: Jody Lee Lipes

Film Martha Marcy May Marlene vyhrál v loňském roce cenu pro nejlepšího režiséra na festivalu v Sundance. Na Fresh Film Festu budeme promítat jak tento film, tak se budete moct potkat i s kameramanem Jody Lee Lipesem, který zasedne v porotě Fresh Generation a zároveň předá své zkušenosti v rámci masterclassu.      

Kameraman a režisér Jody Lee Lipes je vycházející hvězdou americké nezávislé filmové scény, byl vybrán do Directors Lab na festivalu Sundance 2012 a nominován na cenu pro nezávislé filmové tvůrce Independent Spirit. V programu festivalu budou uvedeny dva jeho dokumenty (NY Export: Opus Jazz aBrock Enright: Good Times Will Never Be the Same) a filmy na nichž se podílel jako kameraman (Martha Marcy May Marlene, Tiny Furniture a The Fort).

 

Master class pořádaný ve spolupráci s Centrem středoevropské scénáristické tvorby MIDPOINT.

 

Sobota 1. září od 13:30, FAMU - vstup zdarmaZRUŠENO - Dvorní spolupracovník Larse von Triera - Kristian Eidnes Andersen

Milí příznivci filmu a hudby, moc nás to mrzí, ale Cinergy s Kristianem Eidnesem Andersenem se ze zdravotních důvodů ruší. Kristian se omlouvá a těší se, že svou masterclass uskuteční zkraje roku 2018. Stay tuned!

Celý článek
/// Informace o Cinergy ///

Cinergy Praha je edukativní platforma pro rozvoj talentu a znalostí začínajících filmařů i filmových nadšenců bez tvůrčí ambice, skrze sérii pravidelných diskusních panelů a přednášek tematický souvisejících s tvorbou či prací pozvaného zahraničního filmového tvůrce.

Celý článek
Cinergy s Rúnarem Rúnarssonem

Dalším hostem edukační platformy CINERGY ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek
Cinergy s Juho Kuosmanenem

Mladý finský režisér Juho Kuosmanen přijede do Prahy představit svůj celovečerní debut Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, na festivalu v Cannes 2016 oceněný jako nejlepší film sekce Un Certain Regard. Ve středu 15. března režisér film od 18.30 osobně uvede na veřejné předpremiéře a následné debatě s diváky v pražském kině Pilotů.

Celý článek
Cinergy s Franzem Rodenkirchenem

Franz Rodenkirchen se pokouší napomoci scenáristům nalézt to podstatné, na co by se měli při psaní scénáře zaměřit, a to zejména s ohledem na vnitřní faktory, jako je umělecký a narativní obsah, nikoli na vnější faktory, jako jsou rigidní pravidla definující dobrý či špatný scénář, komerční tlaky, divácký vkus či kasovní úspěch.

Celý článek