Cinergy s Götzem Spielmannem

Rakouský filmař a pedagog přijíždí do Prahy osobně uvést svůj film Odplata v rámci festivalu Das Filmfest. Při této příležitosti proběhne také masterclass, jenž poskytne vhled do režijní a scénáristické dílny významného evropského filmaře, kterého je možné řadit po bok Michaela Hanekeho či Ulricha Seidla.

Götz Spielmann přijíždí do Prahy uvést svůj FILM ODPLATA (2008) v rámci program TOP 10 letošního Das FilmFestu.

Götz Spielmann (1961, Vídeň) získal první ocenění za své snímky už v osmdesátých letech dvacátého století během studií na Vídeňské filmové akademii. Poté, co v roce 1991 dostal jeho film Der Nachbar (Soused) několik cen na festivalu v San Sebastiánu, se Spielmann na několik let odmlčel. Jeho návrat k filmové tvorbě byl však nadmíru úspěšný – jak Die Fremde (Cizinka, 1999), tak kontroverzní, sexuálně explicitní drama Antares (2004) byly za Rakousko nominovány na Oscara. Odplata je první film, který Götz Spielmann realizoval ve vlastní nezávislé produkční společnosti Spielmannfilm.

Cílem masterclassu je nejen rozšíření si obzoru v rámci současné rakouské kinematografie na příkladu žánrového evropského filmu, ale především vhled do režijní a scénáristické dílny režiséra, kterého je možné řadit po bok Michaela Hanekeho či Ulricha Seidla. V diskuzi s děkanem FAMU bude Götz Spielmann odpovídat a rozebírat své filmy a metody psaní scénáře.

 

23. 10. / 17:30 – 19:30/ FAMU – kino/ Projekce filmu Odplata

24. 10. / 16:30 – 18:00/ Rakouské kulturní fórum v Praze/ Masterclass s Götzem Spielmannem

Vstup na projekci na FAMU a na Master Class je zdarma.

Více informací na facebook.com/CinergyPraha

Partneři:

Loga: MKČR, FAMU, DAS FILM FEST, RAKOUSKÉ KULTURNÍ FORUM, FRESH FILMS


ZRUŠENO - Dvorní spolupracovník Larse von Triera - Kristian Eidnes Andersen

Milí příznivci filmu a hudby, moc nás to mrzí, ale Cinergy s Kristianem Eidnesem Andersenem se ze zdravotních důvodů ruší. Kristian se omlouvá a těší se, že svou masterclass uskuteční zkraje roku 2018. Stay tuned!

Celý článek
/// Informace o Cinergy ///

Cinergy Praha je edukativní platforma pro rozvoj talentu a znalostí začínajících filmařů i filmových nadšenců bez tvůrčí ambice, skrze sérii pravidelných diskusních panelů a přednášek tematický souvisejících s tvorbou či prací pozvaného zahraničního filmového tvůrce.

Celý článek
Cinergy s Rúnarem Rúnarssonem

Dalším hostem edukační platformy CINERGY ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek
Cinergy s Juho Kuosmanenem

Mladý finský režisér Juho Kuosmanen přijede do Prahy představit svůj celovečerní debut Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, na festivalu v Cannes 2016 oceněný jako nejlepší film sekce Un Certain Regard. Ve středu 15. března režisér film od 18.30 osobně uvede na veřejné předpremiéře a následné debatě s diváky v pražském kině Pilotů.

Celý článek
Cinergy s Franzem Rodenkirchenem

Franz Rodenkirchen se pokouší napomoci scenáristům nalézt to podstatné, na co by se měli při psaní scénáře zaměřit, a to zejména s ohledem na vnitřní faktory, jako je umělecký a narativní obsah, nikoli na vnější faktory, jako jsou rigidní pravidla definující dobrý či špatný scénář, komerční tlaky, divácký vkus či kasovní úspěch.

Celý článek