CInergy o alternativním vzdělávání

Super 16 je přední dánská alternativní filmová škola, která vznikla téměř před dvaceti lety a jejímž hlavním specifikem je, že byla založena a je organizována samotnými studenty. Jaké jsou výhody tohoto vzdělávacího modelu? Jak je škola financována? Jak je možné zajistit kontinuitu takového projektu? A jaké je to být sám zodpovědný za své vzdělávání a vzdělávání svých spolužáků? O tom přijedou do Prahy se zájemci debatovat absolventi školy Super 16, producenti Kirstine Barfod a Kasper Dissing.

Super 16 je přední dánská alternativní filmová škola za jejíž dobu existence ji bsolvovala řada úspěšných filmařů a filmy školou produkované jsou velmi často vybírány a oceňovány na světových festivalech. Právně se jedná se o sdružení, v jehož čele je rada volených studentů a veškeré potřebné právní, finanční i organizační aktivity si zajišťují filmaři samotní. Škola funguje ve tříletých cyklech a každý druhý rok přijímají ke studiu její současní studenti šest nových režisérů, šest producentů a čtyři scenáristy. Žádný z pedagogů nemá se školou dlouhodobou smlouvu, studenti pro jednotlivé cykly najímají externí pedagogy a experty z oblasti mezinárodního filmového průmyslu podle svých stávajících představ a tvůrčích plánů. 

http://super16.dk/

pá 23. 2. / 17:30 / CINERGY věnované alternativnímu vzdělávání na příkladu dánské filmové školy Super 16 / Skautský institut / v angličtině bez překladu / vstupné zdarma / V rámci programu budou promítnuty vybrané filmy studentů školy Super 16.


super16

/// Více informací na cinergy.cz ///

Cinergy Praha je edukativní platforma pro rozvoj talentu a znalostí začínajících filmařů i filmových nadšenců bez tvůrčí ambice, skrze sérii pravidelných diskusních panelů a přednášek tematický souvisejících s tvorbou či prací pozvaného zahraničního filmového tvůrce.

Celý článek
Cinergy s Kevinem B Lee

Prvním letošním hostem Cinergy bude mezinárodně uznávaný kritik, filmový video-esejista a filmař Kevin B. Lee. Americký tvůrce označovaný za “krále video-esejí” pravidelně přispívá do časopisů a portálů The New York Times, Sight & Sound, Slate nebo Indiewire. Za svůj vytvořil přes 360 video-esejí, které zkoumají klíčové aspekty vybraných snímků či charakteristiky filmové tvorby jednotlivých…

Celý článek
Cinergy Skype s Joachimem Trierem

Dalším tvůrcem, kterému se v rámci Cinergy budeme věnovat, je norský režisér Joachim Trier. Autor ceněných snímků Repríza, Oslo, 31. august a Hlasitější než bomby, nyní slaví úspěch se snímkem Thelma.

Celý článek
Cinergy s Rúnarem Rúnarssonem

Dalším hostem edukační platformy CINERGY ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek
Cinergy s Juho Kuosmanenem

Mladý finský režisér Juho Kuosmanen přijede do Prahy představit svůj celovečerní debut Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, na festivalu v Cannes 2016 oceněný jako nejlepší film sekce Un Certain Regard. Ve středu 15. března režisér film od 18.30 osobně uvede na veřejné předpremiéře a následné debatě s diváky v pražském kině Pilotů.

Celý článek