Fresh Film Fest 2007

Fresh Film Fest 2007 proběhl v Karlových Varech od 22. do 26. srpna. Cenu pro nejlepší film festivalu získala polská režisérka Oliwia Tonteri za snímek "Lilli", jenž vznikl produkci finské školy UIAH Helsinky. "Milk Teeth" maďarského autora Tibora Banoczkiho, vytvořený v produkci britské školy NFTS v Londýně, získal Cenu Theatre Optique.

CENA ZA NEJLEPŠÍ FILM FESTIVALU FRESH FILM FEST

Lilli
Režie: Oliwia Tonteri
Finsko, 2007, 26 min, dokument

Film zobrazuje Lilli, mladou narkomanku, která dozrává do dospělosti. Sleduje její deníky, kam si svižnou formou zaznamenává své pocity, postřehy a fantazie, až do jejích dvaceti let. Vizuálně strhující pohled do komplikovaného nitra drogově závislé Lilli téměř experimentální formou líčí muka neschopnosti změnit svůj život a osamělost člověka toužícího po lásce a zároveň neschopného ji přijmout.

ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY

O Soni a jej rodine/O Soně a její rodině/Soňa and her Family
Režie: Daniela Rusnoková
Slovenská republika, 2006, 37 min, dokument

Není to údolí, jen díra vedle skládky. K domu nevede žádná cesta, jen bláto na cestě k mizerné boudě. Chybí tu všechno, jen dětí je tu dost. Tady bydlí paní Soňa. Uprostřed téhle romské skutečnosti. Je silná a chytrá. Ale také bezmocná. Dokument Daniely Rusnokové je intimní portrét rodiny z romské osady na východním Slovensku v letech 2004 až 2006.

CENA THEATRE OPTIQUE

Milk Teeth/Milk Teeth
Režie: Tibor Banoczki
Velká Británie, 2007, 11 min, animovaný film

Malý chlapec sleduje svoji sestru, která se vydala za svým klukem. Ztraceni ve zvláštním světě kukuřičného pole zažijí sourozenci strach i lásku a zjistí mnohé nejen sami o sobě, ale i o svém vztahu bratra a sestry.

THEATRE OPTIQUE ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY

Radio Kebrle
Režie: Zdeněk Durdil
Česká republika, 2006, 16 min, animovaný film

Ještě než založil svůj legendární Monstrkabaret, se proslulý varietní umělec a bavič Freund Brunold protloukal tak, že dělal všechno a nic. Například jako zaměstnanec jedné štvavé rozhlasové stanice. Fredovy bohaté zkušenosti reportéra jsou představeny v tomto poučném příběhu o malém Janíkovi a jeho nebezpečné návštěvě u dědečka Jaroslava Kebrleho.

CENA MAGNESIA PRO NEJLEPŠÍ FILM Z REGIONU STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPY

Casa de piatra/Nyní vás prohlašuji/I Now Pronounce You
Režie: Paul Manolescu
Rumunsko, 2006, 7 min, hraný film

Vzbudí se v jedné posteli… Jemu teče krev z ruky, ona je naštvaná. Oba mají kocovinu a jsou unaveni. Nic zvláštního, až na to, že tohle je jejich první manželský den.

CENA DIVÁKŮ

Zohar
Režie: Yasmine Novak
Izrael, 2007, 30 min, hraný film

Šestnáctiletá Zohar žije se svou mladší sestrou a svobodnou matkou Debbie v chudé čtvrti v jižním Tel Avivu. Talentovaná mladá atletka se snaží udržet v rovnováze svůj sprintérský trénink, svoje povinnosti v domácnosti a v matčiném soukromém salónu. Ale když za ní domů přijde kluk, divoška Zohar se musí vyrovnat s prvními příznaky ženství.

FILMOVÁ ZNĚLKA

Znělku ke 4. ročníku Fresh Film Festu natočila v produkci společnosti Filmservice mladá režisérka Karin Babinská, která letos úspěšně debutovala s celovečerním filmem Pusinky. Herecky se v roli neúspěšného absoloventa Famu projevil Marian Roden a o hudební složku se postaral Jan P. Muchow.

ROZHLASOVÉ ZNĚLKY

O sérii čerstvých rozhlasových znělek se postaral kreativní tým ve složení Štěpán Kleník, Miki Křen, Martin Pošta, Jan Patawa a Jan Kleník.

"jedeš ?"
"hollywood"
"čtyřka"