Cinergy s Rúnarem Rúnarssonem

Dalším hostem edukační platformy CINERGY ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Rúnar Runarsson v rámci master classu pohovoří s diváky především o práci a specifickém přístupu k dětským a mladým hercům a nehercům. Moderátorkou bude dánská festivalová dramaturgyně a spolupracovnice traingového programu Midpoint Louise H. Johansen. V rámci master classu budou promítnuty Rúnarssonovy krátké filmy, a po něm bude promítnut jeho celovečerní debut Vulkán z roku 2011.

16. 11. 2017 / FAMUFEST / Kino Světozor

16:00 Master class
19:00 Projekce filmu Vulkán

Islandský režisér a scenárista Rúnar Rúnarsson se narodil v roce 1977 v Reykjavíku; část života strávil v Dánsku, kde v roce 2009 dokončil studium National Film School of Denmark. Jeho krátké filmy The Last Farm (Posledná farma, 2004), Smáfuglar (Ptáčata, 2008) i středometrážní Anna (2009) se promítaly na řadě festivalů, Cannes nevyjímaje, a získaly až neuvěřitelný počet ocenění včetně nominace pro nejlepší krátký film Evropské i Americké filmové akademie. Jeho celovečerní debut Volcano (Vulkán 2011) byl premiérově uveden také v Cannes a opět je držitelem mnoha festivalových cen. Poslední Rúnarssonův celovečerní film Sparrows (Vrabčáci, 2015), který navazuje na krátkometrážní Ptáčata, byl promítán po celém světě, získal hlavní ocenění Golden Shell na 63. ročníku festivalu v San Sebastiánu a v roce 2016 také Grand Prix na pražském Febiofestu.

runar

ZRUŠENO - Dvorní spolupracovník Larse von Triera - Kristian Eidnes Andersen

Milí příznivci filmu a hudby, moc nás to mrzí, ale Cinergy s Kristianem Eidnesem Andersenem se ze zdravotních důvodů ruší. Kristian se omlouvá a těší se, že svou masterclass uskuteční zkraje roku 2018. Stay tuned!

Celý článek
/// Informace o Cinergy ///

Cinergy Praha je edukativní platforma pro rozvoj talentu a znalostí začínajících filmařů i filmových nadšenců bez tvůrčí ambice, skrze sérii pravidelných diskusních panelů a přednášek tematický souvisejících s tvorbou či prací pozvaného zahraničního filmového tvůrce.

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek
Cinergy s Juho Kuosmanenem

Mladý finský režisér Juho Kuosmanen přijede do Prahy představit svůj celovečerní debut Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, na festivalu v Cannes 2016 oceněný jako nejlepší film sekce Un Certain Regard. Ve středu 15. března režisér film od 18.30 osobně uvede na veřejné předpremiéře a následné debatě s diváky v pražském kině Pilotů.

Celý článek
Cinergy s Franzem Rodenkirchenem

Franz Rodenkirchen se pokouší napomoci scenáristům nalézt to podstatné, na co by se měli při psaní scénáře zaměřit, a to zejména s ohledem na vnitřní faktory, jako je umělecký a narativní obsah, nikoli na vnější faktory, jako jsou rigidní pravidla definující dobrý či špatný scénář, komerční tlaky, divácký vkus či kasovní úspěch.

Celý článek
Cinergy s Tomaszem Wasilewskim

Jeden z nejvýraznějších mladých polských tvůrců současnosti režisér a scenárista Tomasz Wasilewski se vrací do Čech v rámci projektu Cinergy.

Celý článek