Master class: Jody Lee Lipes

Film Martha Marcy May Marlene vyhrál v loňském roce cenu pro nejlepšího režiséra na festivalu v Sundance. Na Fresh Film Festu budeme promítat jak tento film, tak se budete moct potkat i s kameramanem Jody Lee Lipesem, který zasedne v porotě Fresh Generation a zároveň předá své zkušenosti v rámci masterclassu.      

Kameraman a režisér Jody Lee Lipes je vycházející hvězdou americké nezávislé filmové scény, byl vybrán do Directors Lab na festivalu Sundance 2012 a nominován na cenu pro nezávislé filmové tvůrce Independent Spirit. V programu festivalu budou uvedeny dva jeho dokumenty (NY Export: Opus Jazz aBrock Enright: Good Times Will Never Be the Same) a filmy na nichž se podílel jako kameraman (Martha Marcy May Marlene, Tiny Furniture a The Fort).

 

Master class pořádaný ve spolupráci s Centrem středoevropské scénáristické tvorby MIDPOINT.

 

Sobota 1. září od 13:30, FAMU - vstup zdarma/// Více informací na cinergy.cz ///

Cinergy Praha je edukativní platforma pro rozvoj talentu a znalostí začínajících filmařů i filmových nadšenců bez tvůrčí ambice, skrze sérii pravidelných diskusních panelů a přednášek tematický souvisejících s tvorbou či prací pozvaného zahraničního filmového tvůrce.

Celý článek
CInergy o alternativním vzdělávání

Super 16 je přední dánská alternativní filmová škola, která vznikla téměř před dvaceti lety a jejímž hlavním specifikem je, že byla založena a je organizována samotnými studenty. Jaké jsou výhody tohoto vzdělávacího modelu? Jak je škola financována? Jak je možné zajistit kontinuitu takového projektu? A jaké je to být sám zodpovědný za své vzdělávání a vzdělávání svých spolužáků? O tom přijedou…

Celý článek
Cinergy s Kevinem B Lee

Prvním letošním hostem Cinergy bude mezinárodně uznávaný kritik, filmový video-esejista a filmař Kevin B. Lee. Americký tvůrce označovaný za “krále video-esejí” pravidelně přispívá do časopisů a portálů The New York Times, Sight & Sound, Slate nebo Indiewire. Za svůj vytvořil přes 360 video-esejí, které zkoumají klíčové aspekty vybraných snímků či charakteristiky filmové tvorby jednotlivých…

Celý článek
Cinergy Skype s Joachimem Trierem

Dalším tvůrcem, kterému se v rámci Cinergy budeme věnovat, je norský režisér Joachim Trier. Autor ceněných snímků Repríza, Oslo, 31. august a Hlasitější než bomby, nyní slaví úspěch se snímkem Thelma.

Celý článek
Cinergy s Rúnarem Rúnarssonem

Dalším hostem edukační platformy CINERGY ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek