Masterclass s Christofferem Boem

Přijďte na přednášku jednoho z letošních porotců, významného dánského filmaře Christoffera Boea na FAMU, která je součástí jeho Fresh retrospektivy.

 

Christoffer Boe (1974, Dánsko) scenárista a režisér, absolvoval The National Film School of Denmark v roce 2001. Tam režíroval krátké filmy „Obsession“ („Posedlost“, 1999),„Virginity“ („Panenství“, 2000) a „Anxiety“ („Úzkost“, 2001). Jeho první celovečerní film „Reconstruction“ („Rekonstrukce“, 2003) získal cenu Zlatá kamera – Nejlepší filmový debut na festivalu v Cannes. V jeho druhém celovečerním filmu „Allegro“ (2005) hrají Helena Christensen a Ulrich Thomsen, film se promítal na festivalu Sundance. Na MFF v Benátkách v roce 2006 získal Cenu pro mladé tvůrce za experimentální film „Offscreen“ („Mimo obraz“, 2006). Je spolumajitelem Alphaville Pictures Copenhagen ApS. „Everything Will Be Fine“ („Všechno bude zase dobrý“, 2010) je jeho čtvrtý celovečerní film. Další film, projekt „Beast“ („Zvíře“), je v současné době v postprodukci.

Začátek ve 14:30 v prostorách FAMU, 1. patře, místnost U1. Vstup je zdarma.

moderuje Mary Kate O’Flanaganová

organizuje MIDPOINT a Fresh Film Fest


/// Více informací na cinergy.cz ///

Cinergy Praha je edukativní platforma pro rozvoj talentu a znalostí začínajících filmařů i filmových nadšenců bez tvůrčí ambice, skrze sérii pravidelných diskusních panelů a přednášek tematický souvisejících s tvorbou či prací pozvaného zahraničního filmového tvůrce.

Celý článek
CInergy o alternativním vzdělávání

Super 16 je přední dánská alternativní filmová škola, která vznikla téměř před dvaceti lety a jejímž hlavním specifikem je, že byla založena a je organizována samotnými studenty. Jaké jsou výhody tohoto vzdělávacího modelu? Jak je škola financována? Jak je možné zajistit kontinuitu takového projektu? A jaké je to být sám zodpovědný za své vzdělávání a vzdělávání svých spolužáků? O tom přijedou…

Celý článek
Cinergy s Kevinem B Lee

Prvním letošním hostem Cinergy bude mezinárodně uznávaný kritik, filmový video-esejista a filmař Kevin B. Lee. Americký tvůrce označovaný za “krále video-esejí” pravidelně přispívá do časopisů a portálů The New York Times, Sight & Sound, Slate nebo Indiewire. Za svůj vytvořil přes 360 video-esejí, které zkoumají klíčové aspekty vybraných snímků či charakteristiky filmové tvorby jednotlivých…

Celý článek
Cinergy Skype s Joachimem Trierem

Dalším tvůrcem, kterému se v rámci Cinergy budeme věnovat, je norský režisér Joachim Trier. Autor ceněných snímků Repríza, Oslo, 31. august a Hlasitější než bomby, nyní slaví úspěch se snímkem Thelma.

Celý článek
Cinergy s Rúnarem Rúnarssonem

Dalším hostem edukační platformy CINERGY ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek