Masterclass s Christofferem Boem

Přijďte na přednášku jednoho z letošních porotců, významného dánského filmaře Christoffera Boea na FAMU, která je součástí jeho Fresh retrospektivy.

 

Christoffer Boe (1974, Dánsko) scenárista a režisér, absolvoval The National Film School of Denmark v roce 2001. Tam režíroval krátké filmy „Obsession“ („Posedlost“, 1999),„Virginity“ („Panenství“, 2000) a „Anxiety“ („Úzkost“, 2001). Jeho první celovečerní film „Reconstruction“ („Rekonstrukce“, 2003) získal cenu Zlatá kamera – Nejlepší filmový debut na festivalu v Cannes. V jeho druhém celovečerním filmu „Allegro“ (2005) hrají Helena Christensen a Ulrich Thomsen, film se promítal na festivalu Sundance. Na MFF v Benátkách v roce 2006 získal Cenu pro mladé tvůrce za experimentální film „Offscreen“ („Mimo obraz“, 2006). Je spolumajitelem Alphaville Pictures Copenhagen ApS. „Everything Will Be Fine“ („Všechno bude zase dobrý“, 2010) je jeho čtvrtý celovečerní film. Další film, projekt „Beast“ („Zvíře“), je v současné době v postprodukci.

Začátek ve 14:30 v prostorách FAMU, 1. patře, místnost U1. Vstup je zdarma.

moderuje Mary Kate O’Flanaganová

organizuje MIDPOINT a Fresh Film Fest


ZRUŠENO - Dvorní spolupracovník Larse von Triera - Kristian Eidnes Andersen

Milí příznivci filmu a hudby, moc nás to mrzí, ale Cinergy s Kristianem Eidnesem Andersenem se ze zdravotních důvodů ruší. Kristian se omlouvá a těší se, že svou masterclass uskuteční zkraje roku 2018. Stay tuned!

Celý článek
/// Informace o Cinergy ///

Cinergy Praha je edukativní platforma pro rozvoj talentu a znalostí začínajících filmařů i filmových nadšenců bez tvůrčí ambice, skrze sérii pravidelných diskusních panelů a přednášek tematický souvisejících s tvorbou či prací pozvaného zahraničního filmového tvůrce.

Celý článek
Cinergy s Rúnarem Rúnarssonem

Dalším hostem edukační platformy CINERGY ve spolupráci s Famufestem 2017 bude Rúnar Rúnarsson, islandský režisér a scenárista, jehož filmy jsou pravidleně uváděny na řadě významných světových festivalů, i festivalů domácích (Karlovy Vary IFF, Festival krátkých filmů Praha, Febiofest).

Celý článek
Cinergy s Lone Scherfig

Hostem Cinergy bude dánská režisérka Lone Scherfig, autorka komedie Italština pro začátečníky, na tři Oscary nominovaného snímku Škola života či romantického dramatu Jeden den.

Celý článek
Cinergy s Juho Kuosmanenem

Mladý finský režisér Juho Kuosmanen přijede do Prahy představit svůj celovečerní debut Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, na festivalu v Cannes 2016 oceněný jako nejlepší film sekce Un Certain Regard. Ve středu 15. března režisér film od 18.30 osobně uvede na veřejné předpremiéře a následné debatě s diváky v pražském kině Pilotů.

Celý článek
Cinergy s Franzem Rodenkirchenem

Franz Rodenkirchen se pokouší napomoci scenáristům nalézt to podstatné, na co by se měli při psaní scénáře zaměřit, a to zejména s ohledem na vnitřní faktory, jako je umělecký a narativní obsah, nikoli na vnější faktory, jako jsou rigidní pravidla definující dobrý či špatný scénář, komerční tlaky, divácký vkus či kasovní úspěch.

Celý článek